Сметките за струја ќе се зголемат за 50 денари на секои 1.000 денари, ако РКЕ ги прифати барањата на енергетските компании


Ако Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги прифати барањата на енергетските компании сметките за струја ќе се зголемат за 50 денари на ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика веројатно во иднина нема да ја има улогата на регулатор на пазарот на електрична енергија, кој влијае на крајната цена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во моментов ги анализираме детално доставените пресметки од енергетските компании, под лупа се ставени сите ставки. Штом заврши овој процес, ќе можеме да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„РКЕ минатата недела ги доби барањата од компаниите, на кој што им ја определува цената, а тоа се МЕПСО, Електродистрибуција и ЕВН Хоум. Во овој момент не ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Владата вчера ги разгледала извештаите за увезениот мазут и индустриско масло, но дадени се насоки да се направи поопсежна анализа за последните десет години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика одлучува за цената, кажа денеска вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 372 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сметките за струја ќе се зголемат за 50 денари на секои 1.000 денари, ако РКЕ ги прифати барањата на енергетските компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: