Сите работници кои ќе работат во недела нема да земаат иста плата

5 копии

Закани по живот, физички напади, вербални злоупотреби и навреди преку социјалните мрежи, полека но сигурно стануваат секојдневие на новинарите и медиумските ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до претседателот на Собранието на Република Македонија, поднесоа Предлог-закон за измена и дополнување ...
| | веќе видена | слични

Со предлог-законот предвидуваат платите на претседателот на Уставниот суд и уставните судии да бидат изедначени на ниво какво што беа пред самоизгласувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целта на овој Предлог-закон е да се анулира додатокот за плати, кој уставните судии си го изгласаа со промена на Деловникот во октомври 2020 година, а со кој ...
| | веќе видена | слични

Дали сте слушнале за терминот ко-родителство? Овој термин настанал во Италија на почетокот на 2000. година за да ја означи новата врска помеѓу родителите и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата ги подготви законските измени кои ја дефинираат недела како неработен ден. Прецизирани се дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 340 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите работници кои ќе работат во недела нема да земаат иста плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: