Левица поднесе Предлог-закон за намалување на платите на уставните судии


Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до претседателот на Собранието на Република Македонија, поднесоа Предлог-закон за измена и дополнување ...
| | веќе видена | слични

Зошто и по четири години откако е поднесена претставката до Уставниот суд за преиспитување на уставноста на изборот на претседател на Собранието во 2017 сѐ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откривањето на вистината за случувањата на 27 април никогаш не може да биде целосно и комплетно без откривање на случувањата во текот на целиот 27 април 2017 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Уставниот суд денеска се одржа подготвителна седница по иницијативите за оценување на уставноста на Указот за прогласување на Законот за јавното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Уставниот суд денеска се одржа подготвителна седница по иницијативите за оценување на уставноста на Указот за прогласување на Законот за јавното ...
| | веќе видена | слични

Двајца од организаторите на протестите на иницијативата „За заедничка Македонија“, Богдан Илиевски и Борис Дамовски реагираат зошто и по четири години откако е ...
| | веќе видена | слични

Жестоко беше денеска во Уставниот суд. Се расправаше за Законот за јавно обвинителство. Поранешниот министер за правда Михајло Маневски, СМК, и адвокатот Томе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 149 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица поднесе Предлог-закон за намалување на платите на уставните судии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: