Враќање во минатото

2 копии
3 копии

На Гостивар како никогаш досега му е потребна смена на градоначалничката позиција, смета Артан Груби првиот заменик на претседателот на Владата и министер за ...
| | веќе видена | слични

Тој коментирајќи ја економската состојба во која се наоѓа првиот град на Вардар, вината ја гледа во раководство на општината. – Како на ниту една друга општина ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Општина Тетово, Теута Арифи, на прашање дали ќе се кандидира за трет мандат на локалните избори кои што треба да се одржат наесен, таа ...
| | веќе видена | слични

Промените во Македонија стануваат реалност, но не со оваа власт, туку без неа. Граѓаните се незадоволни од владата и бараат промени, бараат предвремени ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски смета дека едно од излезните решенија за намалување на политичката криза се избори. Дента кога ...
| | веќе видена | слични

Господине Мисајловски, со невлегувањето во собраниската сала за да не се обезбеди кворум, вашата пратеничка група дефакто ја блокира работата на Собранието. Од ...
| | веќе видена | слични

Постојано партиите си ја префрлуваат вината за необезбедениот кворум на седниците на Собранието, последниве месеци кворумот е и главната тема на препукувањата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

Нов чекор кон нормализирање на животот во Грција е одлуката да се отворат организирани плажи една недела порано, пред отворањето на Грција за туристите, ...
сите 331 | | | веќе видена

Информациските и комуникациски технологии доколку се користат на соодветен начин можат да придонесат за значително подобрување на квалитетот на живот, работа и ...
сите 224 | | | веќе видена

Бујар Османи, министерот за надворешни работи, во синоќешното гостување на МТв рече дека историските комисии од Мешовитиот макеоднско-бугарски комитет работат ...
сите 260 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 327 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 179 | | | веќе видена

На велешани кои завчера не се појавија на вакцинирање во Кавадарци, вчера не им било дозволено да се вакцинираат во пунктот во Велес, иако Министерството ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Враќање во минатото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: