Мисајловски за „Радио Слободна Европа“: Избори се решение за намалување на политичката криза


Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски смета дека едно од излезните решенија за намалување на политичката криза се избори. Дента кога ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Николовски, вицепремиер за борба со корупцијата и генерален секретар на СДСМ, вели дека е губење врема да се размислува за предвремени парламентарни ...
| | веќе видена | слични

Да се размислува за предвремени парламентарни избори е само губење време, вели вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, денеска во “Студио 10” на Телевизија 24 истакна дека премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во период на корона епидемија, Филипче и Фондот за здравствено осигурување ги казнуваат матичните лекари! Министре, знаете дека во овој период ниту еднаш не ги ...
| | веќе видена | слични

Министре, знаете дека во овој период ниту еднаш не ги посетивте матичните лекари и не поразговаравте со нив за нивните потреби и услови во коишто работат без ...
| | веќе видена | слични

„Имаме два неславни рекорди како држава. Стапката на смртноста е на највисоко ниво, а стапката на вакцинирани е на најниско ниво. Нема држава која има под 15% ...
| | веќе видена | слични

Сега е прв човек на Градскиот комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ. Не открива дали ќе биде кандидат од својата партија на претсојните локални избори, бидејќи, вели, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нема еден градоначалник на СДСМ кој исполнил повеќе од 10% од ветената програма. А ВМРО-ДПМНЕ 10% од ветената програма исполнуваше во првите 10 дена, додека до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 425 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 184 | | | веќе видена

Не планираме рестрикции и дополнителни мерки поради случајот на индиски сој во земјава, но будно ја следиме ситуацијата и епидемиолошката состојба“, вели ...
сите 279 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 523 | | | веќе видена

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
сите 402 | | | веќе видена

Македонците интензивно се јавувале во Амбасадата на Грција во Скопје за информации за влез во земјата и за условите за летување, реферираше Пагона Ларда, ...
сите 241 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски за „Радио Слободна Европа“: Избори се решение за намалување на политичката криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: