Кворумот главна болка, а најнередовни се токму партиските водачи

Постојано партиите си ја префрлуваат вината за необезбедениот кворум на седниците на Собранието, последниве месеци кворумот е и главната тема на препукувањата. ...
| | веќе видена | слични

Во жарот на секојдневните реплики и полемики, македонските политичари често знаат да ги поминат границите на политичката култура. Според соговорниците, ваквиот ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери е дециден дека нема да свика лидерска средба. Смета дека таквата пракса, на вонинституционално договарање и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На тој 27 април се случи одлука мнозинството да покаже подготвеност да ја преземе работата во свои раце по принципи на сите парлемнтарни демократии и во такви ...
| | веќе видена | слични

Собранието во континуитет има неколку историски настани 2006-2008 тепачката меѓу пратениците од албанскиот блок, 24 декември 2012 изнесувањето на пратеници од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Словенечкиот претседател Борут Пахор нагласи денеска дека една од првите задачи при претседавањето на Словенија со ЕУ ќе биде деблокирање на почетокот на ...
сите 744 | | | веќе видена

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 92 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 397 | | | веќе видена

Не требаше да бидам толку паметен со последниот одговор што го дадов, рече тој пред заминување од Женева Претседателот на САД Џо Бајден се извини за грубиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 175 | | | веќе видена

Ден по официјалните средби што македонската владина делегација ги имаше во Софија со бугарските претставници, копретседавачот на македонско- бугарската ...
сите 92 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кворумот главна болка, а најнередовни се токму партиските водачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: