Поддржани законските измени за повисок данок на имот во прво читање

4 копии

Тој ги упати новинарите прашањето дали во мај може да се очекува реконструкција на Владата, да му го постават на премиерот, кој воедно е и мандатар. Според ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба со корупцијата, на денешната прес-конференција рече дека подготовката на Законот за проверка на потеклото на имот е ...
| | веќе видена | слични

Предлог текстот на законот за верификација на имотот на јавните службеници е во фаза на проучување. Слободен печат од владини извори дознава дека работна група ...
| | веќе видена | слични

Измените на Законот за данокот на имот со кои се воведува трипати повисок данок за станбен простор што не се користи нема да има никакво значење за приходите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домашни и странски експерти ја подготвија физибилити студијата за подготовка на Предлог Закон за потекло на имот. Студијата која е подготвена со експертска и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Студијa подготвена од домашни и странски експерти која се однесува на подготовка на Предлог Закон за потекло на имот, денеска беше презентирана пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 384 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 229 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 153 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 232 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддржани законските измени за повисок данок на имот во прво читање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: