Рашковски заминува од Владата, постапките против него остануваат


Драги Рашковски кој пред скоро една недела поднесе оставка од позицијата генерален секретар на Владата од домашен притвор вчера беше префрлен во затворски по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски попладнево е спроведен во затворот во Шуто Оризари. Директорот на затворот Филип Андонов во изјава ...
| | веќе видена | слични

Од судско-обвинителски извори, САКАМДАКАЖАМ.МК дознава дека четврто осомничениот во истрагата не успеал да го форматира телефонот пред да му биде одземен и во ...
| | веќе видена | слични

Кривичниот совет во Основиот кривичен суд ја прифати жалбата на Обвинителството за организиран криминал и корупција во истрагата за набавка на софтвер за ...
| | веќе видена | слични

Четвртоосомничениот за случајот со набавката на софтвер за МВР од фирмата „Инвока“ не успеал на време да го форматира телефонот, па обвинителите фатиле порака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 356 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 287 | | | веќе видена

Шефот на австриската дипломатија Александер Шаленберг денеска ги критикуваше најавите на комесарот Вархеји за раздвојување на С. Македонија и Албанија на патот ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рашковски заминува од Владата, постапките против него остануваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: