Арсовски - Дипломатијата треба да направи напори за вакцините

Деновиве изјавивте дека е несериозно што државата не успева да назначи амбасадори во најзначајните политички центри, таков е случајот во Вашингтон, во Софија. ...
| | веќе видена | слични

Јавната манифестација на некакво лично пријателство при официјалното политичко договарање за круцијални прашања од стратегиски карактер, зачинето со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска ја започна работната посета на Шпанија со средба со Марија Аурора Мехија, директор за ЕУ и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Централна тема на средбата беше европското досие на Република Македонија, и поддршката на Мадрид за европските интеграции на земјата. Османи ги претстави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интересите, загриженостите, но и потребите на дијаспората, комуникацијата со државата, достапноста на услугите кои ги користат граѓаните во странство, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, во рамки на работната посета на Швајцарија, во Берн се сретна со неговиот швајцарски колега Игнацио Касис, што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски - Дипломатијата треба да направи напори за вакцините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: