Пендаровски: Апелирам до ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ да не се крева реториката на меѓунационална основа


„Значи апелирам до двете страни, немојте два дена три дена пет дена пред изборите да ја кревате реториката на меѓунационалната тема, затоа што таа е многу ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети од Теарце порачал пред граѓаните дека се две опции во пресрет на претстојните парламентарни и втор круг на претседателски избори ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вчера од Теарце порачал дека пред граѓаните има две опции: опција за интеграција и опција за стоење во место. -На 8 мај ќе се реши ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, во рамки кампањата за парламентарните избори, ги продолжи средбите со жителите на Теарце. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Никој не треба да се сомнева во нашата одлучност и решеност да направиме промени кои ќе ја сменат сликата на политиката во Македонија. Предолго живееме во ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во Куманово порача дека се решителни да направат промени, да ја победат апатијата, да ја создадат иднината и ...
| | веќе видена | слични

На 24 април избравте Македонија повторно да биде на секој еден од нас, земја во која граѓаните ќе бидат задоволни. Ајде на 8 мај да им дадеме црвен картон и да ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на кампањата за парламентарните избори, претседателот на ДУИ и носител на листата со кандидати за пратеници во шестата изборна единица, Али Ахмети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Четиринаесеттите претседателски избори во Иран ќе се одржат на 28 јуни“, рече Еслами, а пренесе агенцијата Иран Мехр. Тој додаде дека од Советот на чувари ...
сите 299 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 451 | | | веќе видена

Израел има намера да ја прошири воената операција во Рафа, му изјави денеска министерот за одбрана Јоав Галант на советникот на американскиот претседател Џо ...
сите 358 | | | веќе видена

Во гостување на ТБ21, Меџити нагласи дека е легитимно што ДУИ претставува мултиетничка коалиција и нагласи дека на тој начин, партијата веќе не е дел од ...
сите 256 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 134 | | | веќе видена

Јавното обвинителство издало наредба за обдукција на починатиот притвореник во казнено поправната установа Затвор Куманово (К‘шање), соопштија денеска од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Апелирам до ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ да не се крева реториката на меѓунационална основа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: