За 24 часа во ковид-центрите во Скопје примени 43 нови пациенти

Коронавирусот секојдневно се повеќе зема замав во државата. Вчера беа регистрирани скоро 1000 нови слуачи,а починаа 24 лица. Неделна анализа ИЈЗ Според ...
| | веќе видена | слични

Излегува ли од контрола состојбата со пандемијата во градот под Марковите Кули ?! Секојдневните показатели на новозаразени, хоспитализирани и починати, го ...
| | веќе видена | слични

ДЕНЕС ИМА 999 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 1082 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови, при што има околу ...
| | веќе видена | слични

Сè уште не се предвидува заострување на мерките против ковид-19. Иако дел од кризните штабови на општините бараат нови рестрикции бидејќи граѓаните се собираат ...
| | веќе видена | слични

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 08 до 14 март 2021, тестирани се вкупно 22.625 материјали во лабораториите во кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 345 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 360 | | | веќе видена

Португалското претседателство и натаму вложува напори да се изнајде решение помеѓу Скопје и Софија за да може пред крајот на јуни да се отворат преговорите со ...
сите 352 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 293 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 164 | | | веќе видена

Вредноста на криптовалутата Етерум, со денови расте и ги руши сопствените рекорди. Моменталната цена е околу 3.500 долари, што претставува раст од повеќе од 5 ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 24 часа во ковид-центрите во Скопје примени 43 нови пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: