За 22.2% проценти зголемен бројот на новоинфицирани, раст и на смртните случаи од Ковид-19


Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 08 до 14 март 2021, тестирани се вкупно 22.625 материјали во лабораториите во кои се ...
| | веќе видена | слични

Кога нешто ги оштетува клетките, телото ослободува хемикалии кои го „будат“ имунитетот и го прават неактивен. Целиот процес трае неколку часа или денови ако ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Пред да се вакцинирате против ковид-19, осигурете се дека сте добро нахранети и одморени. Тоа го советуваат медицинските експерти, кои велат дека нејадењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој стручен труд делумно може да даде одговор на прашањето што научниците сè уште активно го изучуваат: зошто децата се помалку погодени од симптоматските ...
| | веќе видена | слични

Додека вакцините се сметаат за безбедни за употреба, постојат неколку несакани ефекти пријавени од оние кои биле вакцинирани. Една од нив е „КОВИД раката“ која ...
| | веќе видена | слични

Пораст на бројот на нозозаразени и починати од компликации од Ковид бележи неделниот извештај на Институтот за јавно здравје. Минатата недела во Македонија ...
| | веќе видена | слични

Имунолошкиот одговор предизвикан од јужноафриканскиот вид на коронавирусот може да се покаже како „клучот“ за победа над вирусот и неговите мутации, откриле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 22.2% проценти зголемен бројот на новоинфицирани, раст и на смртните случаи од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: