ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес скоро 1.000 заразени, можно е воведување на построг полициски час


ДЕНЕС ИМА 999 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се ...
| | веќе видена | слични

Веќе десетина дена Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје го променија начинот на кој досега информираа во дневниот ковид билтен за ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Дел од хрватските лекари предупредуваат дека за третиот бран на корона вирусот карактеристично е тоа што се повеќе заболуваат младите луѓе, за што, како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Пораст на бројот на нозозаразени и починати од компликации од Ковид бележи неделниот извештај на Институтот за јавно здравје. Минатата недела во Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 417 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 620 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека и покрај појавата на индискиот сој во Македонија, односно по вчерашниот регистриран втор случај во земјава, ...
сите 393 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес скоро 1.000 заразени, можно е воведување на построг полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: