Уште е рано за нови мерки против Ковид-19, велат епидемиолозите и Владата


Сè уште не се предвидува заострување на мерките против ковид-19. Иако дел од кризните штабови на општините бараат нови рестрикции бидејќи граѓаните се собираат ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии
2 копии

Во изминатото деноноќие изречени се 631 санкција за неносење заштитна маска на лице, а полицијата открила и 18 лица кои не го почитувале полицискиот час од ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 86 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Не е исклучена можноста да се воведат нови рестриктивни мерки, пресекот на епидемиолошката состојба ќе покаже дали ќе се засилат мерките, велат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, се сретна со Aн Линде, министерката за ...
сите 484 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште е рано за нови мерки против Ковид-19, велат епидемиолозите и Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: