На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 835 пациенти, слободни кревети има


По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 86 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
13 копии

Две родилки починаа во болница во последното деноноќие како последица на ковид-19, дознава Плусинфо.Двете биле второротки и биле во мошне тешка состојба. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Две родилки починаа од компликации предизвикани од коронавирусот. И двете биле второротки. Едната имала 34, а другата 32 години. Едното бебе е во критична ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Државните секретари во Министерството за здравство одржаа состанок со раководството на главната српска ковид болница во Батајница, по повод епидемиолошката ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 77 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 654 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 835 пациенти, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: