„СЕ Е ПОД КОНТРОЛА“: Градоначалникот на Прилеп од СДСМ бара од Заев и Филипче од СДСМ полициски час од 19 часот!


Излегува ли од контрола состојбата со пандемијата во градот под Марковите Кули ?! Секојдневните показатели на новозаразени, хоспитализирани и починати, го ...
| | веќе видена | слични

Од министерството за здравство соопштија дека има слободни 270 болнички кревети, а од нив во Скопје се 60. Бројката на хоспитализирани во ковид-центрите во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 835 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, а во глвниот град 592 ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Веќе десетина дена Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје го променија начинот на кој досега информираа во дневниот ковид билтен за ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 86 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Доктор Аспазија Софијанова која е директор на Клиниката за детски болести информираше дека болницата во моментов е ковид центар, бидејќи британскиот сој се ...
| | веќе видена | слични

„Од пред два дена нашата Клиника е ковид центар за деца, некако новиов сој ги напаѓа децата, вниманието мора да е свртено сега повеќе кон нив. Направивме цела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 418 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 532 | | | веќе видена

Кај нас ситуацијата е прилично стабилна, на тоа упатува малиот број на новодијагностицирани случаи, малиот број на пациенти кои се јавуваат во болница за ...
сите 313 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 395 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 496 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„СЕ Е ПОД КОНТРОЛА“: Градоначалникот на Прилеп од СДСМ бара од Заев и Филипче од СДСМ полициски час од 19 часот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: