Статистиката на новозаразени секојдневно расте се бараат построги мерки


Коронавирусот секојдневно се повеќе зема замав во државата. Вчера беа регистрирани скоро 1000 нови слуачи,а починаа 24 лица. Неделна анализа ИЈЗ Според ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 24. март 2021 (ИНПРЕС) – И покрај зголемувањето на бројот на новодијагностицирани со коронавирус, во охридската Општа болница има слободни кревети. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 24. март 2021 (ИНПРЕС) – Полни раце работа и за докторите и сестрите во Службата за Итна медицинска помош во Охрид, во период кога расте бројот на ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, имаме рекорден број на хоспитализирани лица, односно 1461. Бројката од 1461 лице ги ...
| | веќе видена | слични

Ако до неодамна децата беа најзаштитени од Ковид-19 и „поминуваа“ без симптоми, ситуацијата во моментов е поразлична. Веќе и кај децата се појавуваат сипмтоми ...
| | веќе видена | слични

Инфективното одделение во Штипската болница од вчера нема слободни места. Максималниот капацитет од 70 кревети целосно е исполнет, па шест пациенти времено се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 633 | | | веќе видена

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
сите 347 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 321 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 133 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Статистиката на новозаразени секојдневно расте се бараат построги мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: