Симовски: Дали ќе има или ќе нема откажување на пописот, зависи од Комисијата за заразни болести

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со пандемијата на корона секојдневно се влошува, во земјава нема вакцини, а не се знае кога ќе започне вакцинацијата на населението, и во моментов ...
| | веќе видена | слични

На неполни 20 дена од почетокот на пописот бројот на новозаразени од коронавирусот во земјава е во постојан пораст, па доколку продолжи ваквата ситуација ...
| | веќе видена | слични

Ќе се стави ли на Комисијата за заразни болести, на висина на задачата и да побара одложување пописот, со оглед на фактот дека епидемиолошката состојба со ...
| | веќе видена | слични

Без вакцини и со нов бран од коронавирусот и зголеме број на заразени во Македонија, власта упорно го турка одржувањето на пописот сред пандемија, а ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во тек се подготовките за спроведување на пописот во земјава што треба да почне на 1 април. Државниот завод за статистика вели дека не е побарано негово ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Од Државниот завод за статистика (ДЗС) негираат дека побарале одложување на Пописот поради состојбата со корона вирусот. Од ДЗС информираат дека забрзано се ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Инфективна клиника напишал писмо до амбасадорите кои го преставуваат меѓународниот фактор во земјава, во кое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симовски: Дали ќе има или ќе нема откажување на пописот, зависи од Комисијата за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: