Пописот би можел да предизвика нов „нуклеарен бран“ на коронавирус во Македонија, услови за одржување на истиот нема!


Состојбата со пандемијата на корона секојдневно се влошува, во земјава нема вакцини, а не се знае кога ќе започне вакцинацијата на населението, и во моментов ...
| | веќе видена | слични

И припадниците на нашата армија кои се ангажирани во мисијата во Авганистан се пријавиле на пописот на сите граѓани што се надвор од границите, објави МРТ . За ...
| | веќе видена | слични

Само по препорака на Комисијата за заразни болести, може да се одложи пописот – одговорија од Владата и Државниот завод за статистика, иако претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Владата не размислува да го одложи а Државниот завод за статистика уверува дека Пописот ќе се спроведе според сите здравствени протоколи. портпаролката на ДСЗ, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени од КОВИД-19 застрашувачки расте и секој трет тестиран граѓанин во државата е позитивен на вирусот, а по дваесетина луѓе дневно умираат како ...
| | веќе видена | слични

Податоци на пописот за лицата кои за време на траењето на оваа статистичка операција ќе се наоѓаат во болница или изолација поради изложеност на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Луѓето што ги попишуваат своите блиски кои се во странство ќе гарантираат со својот матичен број за сите податоци што ќе ги дадат за нив, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Со попишување на вработените во дипломатско-конзуларните претставништва, припадниците на АРМ во странство, затворениците и бездомниците, се заокружи првата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 651 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 845 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 80 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 470 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров, во Атина се сретнаа со Доналд Туск, претседател на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пописот би можел да предизвика нов „нуклеарен бран“ на коронавирус во Македонија, услови за одржување на истиот нема!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: