Попис 2021: Дијаспората се „буди“, се попишале над 82 илјади лица


8 копии

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска ги повика граѓаните да не ги слушаат повиците за бојкот и неучество на пописот изборите, ...
| | веќе видена | слични

Лудост е да се организира попис во време кога владее пикот на третиот бран на КОВИД-19. Ова се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ во врска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта повторно порача дека учество на пописот на населението што ќе почне на 1 април е граѓанска должност и патриотски чин. Премиерот Зоран Заев смета дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот на населението што треба да започне на 1 април за власта е граѓанска должност и патриотски чин, анајавите за бојкотирање на пописот и неотворање врата ...
| | веќе видена | слични

Нова шанса за непречено попишување на резидентното население и домаќинствата во земјава се појави откако се разгледува можноста попишувачите да добијат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ФК Беласица му се поклони на Горан Пандев, фудбалерот кој е најголемата гордост на овој струмички тим. Македонија И фудбалскиот клуб Беласица со посебен пост ...
сите 336 | | | веќе видена

Додека владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев прават дипломатска офанзива за деблокирање на евроинтегративниот процес, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ...
сите 218 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на ЕУ во Луксембург денеска ја истакнаа стратешката важност и геополитичката реалност од влегувањето на новите членки во ЕУ ...
сите 710 | | | веќе видена

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, нареди баровите и рестораните да служат само вакцинирани гости и оние кои ја прележале инфекцијата и развиле ...
сите 437 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 434 | | | веќе видена

Додека Вучиќ се советува и ја известува опозицијата што преговара за Косово со Брисел, тука во Македонија, Заев крие каков е португалскиот предлог, крие што ...
сите 475 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попис 2021: Дијаспората се „буди“, се попишале над 82 илјади лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: