Георгиева: Пописни податоци за болните и лицата во изолација ќе даваат членови на нивните семејства


Податоци на пописот за лицата кои за време на траењето на оваа статистичка операција ќе се наоѓаат во болница или изолација поради изложеност на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот во април ќе се спроведува со целосно почитување на здравствените протоколи и мерки за заштита од коронавирусот. Здравјето на сите, како на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот на населението што треба да започне на 1 април за власта е граѓанска должност и патриотски чин, анајавите за бојкотирање на пописот и неотворање врата ...
| | веќе видена | слични

Нова шанса за непречено попишување на резидентното население и домаќинствата во земјава се појави откако се разгледува можноста попишувачите да добијат ...
| | веќе видена | слични

Власта повторно порача дека учество на пописот на населението што ќе почне на 1 април е граѓанска должност и патриотски чин. Премиерот Зоран Заев смета дека ...
| | веќе видена | слични

„Пописот во дијаспората се одвива со задоволителна динамика и без никакви проблеми. Утрово бројот на самопопишани македонски државјани изнесуваше 148.719 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите активности за почеток на пописот на 1 април се одвиваат тековно и не постои сомнеж дека пописот ќе се одложи, изјави директорот на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 320 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 536 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиева: Пописни податоци за болните и лицата во изолација ќе даваат членови на нивните семејства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: