Државниот завод за статистика објави нов повик за реонски попишувачи


Владата не размислува да го одложи а Државниот завод за статистика уверува дека Пописот ќе се спроведе според сите здравствени протоколи. портпаролката на ДСЗ, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска ги повика граѓаните да не ги слушаат повиците за бојкот и неучество на пописот изборите, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Пописот во април ќе се спроведува со целосно почитување на здравствените протоколи и мерки за заштита од коронавирусот. Здравјето на сите, како на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Лудост е да се организира попис во време кога владее пикот на третиот бран на КОВИД-19. Ова се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ во врска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта повторно порача дека учество на пописот на населението што ќе почне на 1 април е граѓанска должност и патриотски чин. Премиерот Зоран Заев смета дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пописот на населението што треба да започне на 1 април за власта е граѓанска должност и патриотски чин, анајавите за бојкотирање на пописот и неотворање врата ...
| | веќе видена | слични

Нова шанса за непречено попишување на резидентното население и домаќинствата во земјава се појави откако се разгледува можноста попишувачите да добијат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 851 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 265 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот завод за статистика објави нов повик за реонски попишувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: