Сите се прогласуваат за ненадлежни за одложување на пописот, а причини има многу


Бројот на заразени од КОВИД-19 застрашувачки расте и секој трет тестиран граѓанин во државата е позитивен на вирусот, а по дваесетина луѓе дневно умираат како ...
| | веќе видена | слични

Пописот на населението што треба да започне на 1 април за власта е граѓанска должност и патриотски чин, анајавите за бојкотирање на пописот и неотворање врата ...
| | веќе видена | слични

Нова шанса за непречено попишување на резидентното население и домаќинствата во земјава се појави откако се разгледува можноста попишувачите да добијат ...
| | веќе видена | слични

Власта повторно порача дека учество на пописот на населението што ќе почне на 1 април е граѓанска должност и патриотски чин. Премиерот Зоран Заев смета дека ...
| | веќе видена | слични

„Пописот во дијаспората се одвива со задоволителна динамика и без никакви проблеми. Утрово бројот на самопопишани македонски државјани изнесуваше 148.719 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многумина граѓани не би сакале да отворат врата на попишувачите. Од една страна, не сакајќи да учествуваат во попис за чии резултати интимно сметаат дека ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите активности за почеток на пописот на 1 април се одвиваат тековно и не постои сомнеж дека пописот ќе се одложи, изјави директорот на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска ги повика граѓаните да не ги слушаат повиците за бојкот и неучество на пописот изборите, ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата бара одложување поради здравјето на граѓаните, но власта не попушта- пописот започнува на 1 април. Бројките на заразени со коронавирус во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 884 | | | веќе видена

Шефот на бугарската држава во Брисел изјави дека не попуштиле на силниот притисок од европските партнери. Порача дека европската перспектива на Скопје зависи ...
сите 268 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите се прогласуваат за ненадлежни за одложување на пописот, а причини има многу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: