Ковид 19 неконтролирано се шири: Дали Караџовски ќе се стави над политиката и ќе побара одложување на пописот?


Ќе се стави ли на Комисијата за заразни болести, на висина на задачата и да побара одложување пописот, со оглед на фактот дека епидемиолошката состојба со ...
| | веќе видена | слични

Само по препорака на Комисијата за заразни болести, може да се одложи пописот – одговорија од Владата и Државниот завод за статистика, иако претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Владата не размислува да го одложи а Државниот завод за статистика уверува дека Пописот ќе се спроведе според сите здравствени протоколи. портпаролката на ДСЗ, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени од КОВИД-19 застрашувачки расте и секој трет тестиран граѓанин во државата е позитивен на вирусот, а по дваесетина луѓе дневно умираат како ...
| | веќе видена | слични

Податоци на пописот за лицата кои за време на траењето на оваа статистичка операција ќе се наоѓаат во болница или изолација поради изложеност на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

Луѓето што ги попишуваат своите блиски кои се во странство ќе гарантираат со својот матичен број за сите податоци што ќе ги дадат за нив, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со попишување на вработените во дипломатско-конзуларните претставништва, припадниците на АРМ во странство, затворениците и бездомниците, се заокружи првата ...
| | веќе видена | слични

Кампањата за информирање на дијаспората се одвива добро и главно преку интернет и социјалните медиуми, а веќе нема тивок бојкот од страна на дел на дијаспората ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 359 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 462 | | | веќе видена

Кинеската ракета „Долг марш 5Б“ привлекуваше глобално внимание во текот на изминатата недела додека експертите внимателно ја следеа нејзината траекторија, ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид 19 неконтролирано се шири: Дали Караџовски ќе се стави над политиката и ќе побара одложување на пописот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: