Поранешниот директор на ДЗС: Треба да се размисли за одложување на пописот


На неполни 20 дена од почетокот на пописот бројот на новозаразени од коронавирусот во земјава е во постојан пораст, па доколку продолжи ваквата ситуација ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук ја повика дијаспората да се самопопише. Порача дека самопопишувањето е многу едноставно, а личните податоци се целосно и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ го жртвува здравјето на народот. Попис во април ќе значи нови над 2.000 смртни случаи. Заев не успеа да набави вакцини, не се имунизирани ни лекарите во ...
| | веќе видена | слични

Само по препорака на Комисијата за заразни болести, може да се одложи пописот – одговорија од Владата и Државниот завод за статистика, иако претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Владата не размислува да го одложи а Државниот завод за статистика уверува дека Пописот ќе се спроведе според сите здравствени протоколи. портпаролката на ДСЗ, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени од КОВИД-19 застрашувачки расте и секој трет тестиран граѓанин во државата е позитивен на вирусот, а по дваесетина луѓе дневно умираат како ...
| | веќе видена | слични

Според денешното соопштение на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ, владеачката СДСМ го жртвува здравјето на народо, а попис во април ќе значи нови над ...
| | веќе видена | слични

Податоци на пописот за лицата кои за време на траењето на оваа статистичка операција ќе се наоѓаат во болница или изолација поради изложеност на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот директор на ДЗС: Треба да се размисли за одложување на пописот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: