200 компании биле затворени минатата година според податоците на Централниот регистар

200 компании ставиле клуч на врата минатата година. Податоците од Централниот регистар покажуваат дека во пандемиската 2020 година најголем дел од фирмите се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во врска со вчерашната изјава на претседателот на Комората на Северозападна Македонија дека над 4000 компании се згаснати во првите шест месеци од 2020 година, ...
| | веќе видена | слични

Бројот на згаснати фирми во минатата година е во рамки на просекот, за разлика од бројот на невработени лица кој забележа раст поради пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Празни флоскули за грижата на СДСМ за поддршка на домашната економија. На вчерашната прес конференција на СДСМ од седиштето на партијата, најави владина ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Веќе во првиот квартал од 2021 година ќе се видат ефектите од мерките кои Владата преку државниот буџет ги презема со цел да се стабилизира економијата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите се во очекување на новиот сет економски мерки, како поддршка за исплата на плати и помош за компаниите. Колку тие ќе дадат резултати и ќе помогнат на ...
| | веќе видена | слични

Над 28 илјади компании се затворени во последните четири години откако е оваа Влада на СДСМ и ДУИ. Податоците покажуваат дека само последнава година бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со пораз ја стартуваше втората фаза од шампионтатот во Египет нашата репрезентација против стариот познаник Словенија, натпревар во кој нашата селекција загуби ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

200 компании биле затворени минатата година според податоците на Централниот регистар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: