Mерките на СДСМ во економијата изминатите четири години резултираа со затворени 28.000 компании


Празни флоскули за грижата на СДСМ за поддршка на домашната економија. На вчерашната прес конференција на СДСМ од седиштето на партијата, најави владина ...
| | веќе видена | слични

„Можам да гарантирам дека е дадено максимално од наша страна, сите пари што ги земаме на заем се за финансирање на овие мерки. Оваа Влада ја користи кризата за ...
| | веќе видена | слични

„Овие мерки од петиот пакет ќе знчат рестартирање на економијата. Ние испорачавме четири пакети и треба да се види ефектот, тој е очигледен, факт е дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во моментов една од мерките од петтиот пакет е давачките за увоз.Сите мерки се носат консултативно овие мерки ќе ја рестартираат македонската економија, вели ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Фондот за иновации Коста Петров во 24 анализа рече дека мерките се прават консултативно, ќе бидат таргнетирани како и претходниот пакет и овие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„СДСМ со одговорни и навремени економски политики обезбеди раст на платите и на пензиите и во услови на најголемата светска здравствена и економска криза, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поттикнување на нови инвестиции и како да се стимулира растот на платите, беа во фокусот на разговорите на директорот на Дирекција за технолошко развојни зони ...
| | веќе видена | слични

Бараните мерки за економски спас се базираат на реалните потреби на стопанството кое се соочува со голем број предизвици. Важно е да се зачуваат работните ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев преку одговорни и невремени економски политики се справува со последиците од коронавирусот и отвора можности ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега 1.155 здравствени работници ја примиле вакцината против Ковид-19, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. „Вакцините се ...
сите 628 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков редовно се јавуваше на сите рочишта, доколку во петокот, по завршување на рочиштето, Обвинителството побараше притвор, ќе се ...
сите 355 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 237 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 111 | | | веќе видена

Ќе понесе ли некој одговорност, и кој за „исчезнувањето“ на Сашо Мијалков. Во МВР владее молк, откако и по повеќе од половина ден екс шефот на тајната полиција ...
сите 136 | | | веќе видена

Со мерката 22 во петтиот сет економски мерки е вклучено бришењето камати на граѓаните кон Јавни институции и претпријатија, посочи на денешната ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mерките на СДСМ во економијата изминатите четири години резултираа со затворени 28.000 компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: