Бројот на затворени фирми во 2020 е во рамки на просекот, велат од Централен регистар


Во врска со вчерашната изјава на претседателот на Комората на Северозападна Македонија дека над 4000 компании се згаснати во првите шест месеци од 2020 година, ...
| | веќе видена | слични

183 работници чекаат платата за ноември да им ја обезбеди УЈП. Управата ги блокира фирмите каде што работат, зашто нивните работодавачи и покрај тоа што земале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Одобрени се две групи кредитни барања од КОВИД 3 бескаматната линија наменета за микро и мали трговски друштва, односно за трговци-поединци и занаетчии. Преку ...
| | веќе видена | слични

Прес-конфреција, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ „ Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со одговорни политики што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наместо како одговор да добиваме „ќе” видиме и „ќе” разговараме, го замолуваме вицепремиерот Битиќи итно да го прецизира терминот за работна средба доколку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прецизни протоколи за работа во сите дејности, финансиска помош за најпогодените, исплата на минимална плата за зачувување на работните места, евтини кредити и ...
| | веќе видена | слични

Петти пакет мерки реалност или ПР маркетинг на Заев Петти пакет мерки релна помош или залудно потрошени пари? Досегашните четири пакет антикризни мерки од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, ...
сите 371 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против две лица за кривично дело – Учество во толпа која ќе изврши кривично дело согласно член 385 став 2 ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на затворени фирми во 2020 е во рамки на просекот, велат од Централен регистар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: