Бесими: Најавени и други средства од пакетот мерки, покрај 85 милиони евра од државниот буџет за поддршка


Веќе во првиот квартал од 2021 година ќе се видат ефектите од мерките кои Владата преку државниот буџет ги презема со цел да се стабилизира економијата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стартува дефинирањето на принципите врз основа на кои ќе се прошири постојната листата на ранливи потрошувачи со цел да се намали енергетската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поттикнување на нови инвестиции и како да се стимулира растот на платите, беа во фокусот на разговорите на директорот на Дирекција за технолошко развојни зони ...
| | веќе видена | слични

Бараните мерки за економски спас се базираат на реалните потреби на стопанството кое се соочува со голем број предизвици. Важно е да се зачуваат работните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриеска Кочоска во гостување на „Македонско Радио“ кажа дека 2020 година е една од најтешките економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе се проширува листата со ранливи потрошувачи кои ќе добијат државна помош за да си ги платат сметките за струја и парно или друго греење. Регулаторната ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги заедно со Министерството за економија, Министерството за труд и социјална политика и Владата го отпочнаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Членот на извршниот комитет на ВМРО – ДПМНЕ Кочоска истакна дека приходите се нереално проектирани за 2021 година а тие се засноваат на предвидувањата на ...
| | веќе видена | слични

Ова е предлог на Регулаторната комисија за енергетика која веќе ги започнала преговорите со надлежните министерства за проширување на опфатот на граѓани кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Иако одложувањето на кредитите, на краток рок, има позитивно влијание, обврската за нивното враќање останува, поради што се создава опасност од трупање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 417 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 302 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 180 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 150 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска треба да биде изречена пресуда за предметот „Таргет-Тврдина“, што се однесува на масовното прислушување и уништување ...
сите 230 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја поддржи иницијативата на коалицијата Алијанса на албанците - Алтернатива за интерпелација на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Најавени и други средства од пакетот мерки, покрај 85 милиони евра од државниот буџет за поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: