Арсовски: Договорот од 2017 е добра основа за разговори со Бугарија, нема потреба од нов или анекс на договорот


Договорот со Бугарија од 2017 година е добра основа и рамка за да продолжат разговорите во насока на изнаоѓање решенија, изјави денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не сум сигурен дека темата за проширување на Европската унија ќе биде популарна доволно долго, со оглед на превирањата околу пандемијата на коронавирус и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Инсистирањето на Бугарија на контроверзни историски прашања како услов за евроинтерграцијата на Македонија може да ја загрози целата политика за проширување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Напорите на бугарската Влада „за интегрирање на Република Северна Македонија во вредностите на Европската Унија се плодотворни“, оценува Бугарската академија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инсистирањето на Бугарија на контроверзни историски прашања како услов за евроинтерграцијата на Македонија може да ја загрози целата политика за проширување на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на Либералната партија во Бундестагот Рената Алт ја повика владата во Берлин да влијае врз Софија за да се отвори патот на Северна Македонија кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема никакви разлики во политиката кон Република Северна Македонија. Нема никакви разлики помеѓу премиерот Бојко Борисов, министерката за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Нема никаква ралика во однос на политиката кон Република Северна Македонија. Нема разлики помеѓу премиерот Бојко Борисов, министерката за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 645 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 99 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Договорот од 2017 е добра основа за разговори со Бугарија, нема потреба од нов или анекс на договорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: