Арсовски: Договорот од 2017 е добра основа за разговори со Бугарија, нема потреба од нов или анекс на договорот


Договорот со Бугарија од 2017 година е добра основа и рамка за да продолжат разговорите во насока на изнаоѓање решенија, изјави денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не сум сигурен дека темата за проширување на Европската унија ќе биде популарна доволно долго, со оглед на превирањата околу пандемијата на коронавирус и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Инсистирањето на Бугарија на контроверзни историски прашања како услов за евроинтерграцијата на Македонија може да ја загрози целата политика за проширување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Напорите на бугарската Влада „за интегрирање на Република Северна Македонија во вредностите на Европската Унија се плодотворни“, оценува Бугарската академија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инсистирањето на Бугарија на контроверзни историски прашања како услов за евроинтерграцијата на Македонија може да ја загрози целата политика за проширување на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на Либералната партија во Бундестагот Рената Алт ја повика владата во Берлин да влијае врз Софија за да се отвори патот на Северна Македонија кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема никакви разлики во политиката кон Република Северна Македонија. Нема никакви разлики помеѓу премиерот Бојко Борисов, министерката за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Нема никаква ралика во однос на политиката кон Република Северна Македонија. Нема разлики помеѓу премиерот Бојко Борисов, министерката за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев по денешниот настан во Министерството за одбрана, одговарајќи на новинарски прашања околу најавата дека од учебниците и од спомениците ќе ...
сите 218 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Активни се 12.207 случаи во државава од кои најголем број 5714 се во Скопје. Во Тетово има 951 активен случај, во Куманово 937, во Гостивар 497, во Охрид 491, ...
сите 476 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 50 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бегаат од темата за трагедијата со модуларната болница. Се обидуваат да ја игнорираат, да дефокусираат, да блокираат собраниска расправа. За власта ...
сите 431 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Договорот од 2017 е добра основа за разговори со Бугарија, нема потреба од нов или анекс на договорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: