Каракачанов: Политичката елита во Скопје, сфати дека нема шегување


„Нема никаква ралика во однос на политиката кон Република Северна Македонија. Нема разлики помеѓу премиерот Бојко Борисов, министерката за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични

„Ние долго време се обидуваме да дадеме шанса на овој процес, мислам дека јавноста тоа јасно го забележува, многу сме внимателни со јавните изјави. Тоа што го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Јасно е дека прашањата на проширувањето се носат со консензус во Европскиот Совет. Денеска е состанокот на Совет за општи работи која е првата станица. Но, ...
| | веќе видена | слични

Последната изјава на Вицепремиерот Никола Димитров во кој тој повикува да се посветиме на домашните реформи, потсети на она што го говореше поранешниот премиер ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров смета дека без разлика дали ќе почнеме пристапни преговори со Европската Унија, треба да се фокусираме на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во моментов имаме негативан став од Бугарија и утре на Советот за општи работи на ЕУ неме да биде усвоена преговарачката рамка за Република Македонија, изјави ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции, Никола Димитров во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека доколку продолжи блокирањето на Македонија за почеток ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, вечерва на „Топ тема“ на Телма откри дека во четвртокот имал видео состанок со неговите бугарски колеги кој ...
| | веќе видена | слични

„Јас сметам дека не може да има пријателство без елементарна почит. Ставот за овие прашања нема да се смени ниту до декември, нашиот став по овие елементарни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 139 | | | веќе видена

Државната изборна комисија информира дека лицата на кои им е признаено правото на глас како болно и немоќно лице тоа право ќе го остварат и во втор изборен ...
сите 864 | | | веќе видена

Европската комисија потврди со уште еден извештај дека Македонија ги исполнува критериумите да ги почне преговорите за членство и очекува првата меѓувладина ...
сите 245 | | | веќе видена

Државната изборна комисија го отфрли барањето на Алијанса за Албанците и Алтернатива за поништување на гласањето на едно избирачко место во општина Дебар. ...
сите 346 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 183 | | | веќе видена

„Сите сме ние граѓани. Не ме интересира ни етнички, па не ме интересира ниту политички што се луѓето. Како претседател на СДСМ и како претседател на Влада ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракачанов: Политичката елита во Скопје, сфати дека нема шегување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: