Причините за блокада се поврзани со амбициите на Каракачанов


6 копии

Ние сме кандидати за членство во ЕУ и заслужуваме преговори, сепак, доколку се случи она што го најавува Република Бугарија тоа не е ниту во духот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уште не е официјализирана, а Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ со спотови и песни ја слават потенцијалната блокада од Бугарија за Северна Македонија за ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Типично груевистички, не направија ниту еден чекор напред за европската интеграција на земјава, само кочат. Така се однесуваа и кога се носеа реформите важни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Координаторот на СДСМ, Јован Митрески изјави дека блокадите не се во духот на добрососедството, откако Бугарија ги потврди најавите дека нема да даде зелено ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

Тактиката што во моментов ја користи Владата на Бугарија кон Македонија е прилично неразумна и контрапродуктивна и може да има сериозни последици, не само за ...
| | веќе видена | слични

„Ние долго време се обидуваме да дадеме шанса на овој процес, мислам дека јавноста тоа јасно го забележува, многу сме внимателни со јавните изјави. Тоа што го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес се очекува Бугарија да го блокира патот на Скопје кон Европската унија и рамката за преговори на Северна Македонија да не биде одобрена на онлајн ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 232 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 402 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 110 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Причините за блокада се поврзани со амбициите на Каракачанов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: