Пратеничката Алт од Бундестагот: Берлин да ја сопре Бугарија во националистичкиот историски ревизионизам

Пратеничката на Либералната партија во Бундестагот Рената Алт ја повика владата во Берлин да влијае врз Софија за да се отвори патот на Северна Македонија кон ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Извесно е дека поради вето од Бугарија, Македонија ќе остане во чекалната на ЕУ. Клучно е Северна Македонија да го продолжи својот пат кон ЕУ, вели е ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Загриженост за приговорите на бугарската влада и силна поддршка на европскиот пат на Северна Македонија, изразува либерално-демократската група „Обнова на ...
| | веќе видена | слични

Според „Обнова на  Европа", процесот на пристапување во ЕУ не треба да се користи од земјите-членки како моќ за добивање отстапки од соседите или за притисок ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тактиката што во моментов ја користи Владата на Бугарија кон Македонија е прилично неразумна и контрапродуктивна и може да има сериозни последици, не само за ...
| | веќе видена | слични

Во врска со ветото на Бугарија кон официјалниот старт на преговорите на Северна Македонија со ЕУ, денес свој напис имаше и брисалскиот веб сајт „Еу Обсервер“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Влијателниот бриселскиот веб-сајт „Еуобсервер“ денеска пишува дека ЕУ се соочува со ново фијаско околу приширувањето, по најавената блокада на Бугарија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 342 | | | веќе видена

„Да се обединиме бидејќи режимот згусна, одат на купче и влегуваат „all in“. Во Куманово, ВМРО-ДПМНЕ го поддржа Максим Димитриевски. Тони Михајловски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 325 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 442 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничката Алт од Бундестагот: Берлин да ја сопре Бугарија во националистичкиот историски ревизионизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: