Дончев: Скопје да не ја пропушти шансата, проширувањето на ЕУ не е популарна тема

Не сум сигурен дека темата за проширување на Европската унија ќе биде популарна доволно долго, со оглед на превирањата околу пандемијата на коронавирус и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Дали блокадата на официјална Софија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ ќе помогне за надминување на проблемите или на подолг рок ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Извесно е дека поради вето од Бугарија, Македонија ќе остане во чекалната на ЕУ. Клучно е Северна Македонија да го продолжи својот пат кон ЕУ, вели е ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Ставовите на познавачи во Софија се поделени. Доглгодишниот новинар Георги Коритаров од бугарската ТВ Европа, кој речиси секојдневно во своите емисии се ...
| | веќе видена | слични

Загриженост за приговорите на бугарската влада и силна поддршка на европскиот пат на Северна Македонија, изразува либерално-демократската група „Обнова на ...
| | веќе видена | слични

Според „Обнова на  Европа", процесот на пристапување во ЕУ не треба да се користи од земјите-членки како моќ за добивање отстапки од соседите или за притисок ...
| | веќе видена | слични

Тактиката што во моментов ја користи Владата на Бугарија кон Македонија е прилично неразумна и контрапродуктивна и може да има сериозни последици, не само за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради застојот до кој дојде на повеќе гласачки места, предизвикан од нефункционирањето на уредите за отчитување на биометриските податоци, гласањето ќе ...
сите 457 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 456 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 214 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 383 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Граѓаните не сакаат кочници и блокади и токму затоа денеска очекувам дека изборот на граѓаните ќе биде најдоброто и ќе го запечатиме токму овој европски пат по ...
сите 80 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дончев: Скопје да не ја пропушти шансата, проширувањето на ЕУ не е популарна тема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: