„Panasonic“ ги надмина прогнозите по соработката со „Tesla“

Четирите пакет мерки на Владата за справување со економските последици од кризата не го даваат посакуваниот ефект. Мерките се задоцнети, ненаменски и ...
| | веќе видена | слични

Владата на СДСМ и Зоран Заев не може да се справи и да ја менаџира здравствената и економска криза. Четирите пакет мерки на Владата за справување со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наместо 3,9 отсто, македонската екпономија годинава ќе падне за 4,9 проценти. Европската комисија ја коригираше стапката на пад на Бруто домашниот производ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 210 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Panasonic“ ги надмина прогнозите по соработката со „Tesla“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: