MOН можеби ќе го повлече решението за одработување на неработните денови за изборите

„Го разбирам револтот, но дописот морав да го испратам оти има законска обврска учебната година да трае 180 работни дена. Свесни за реакциите, најмногу ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 30. април 2024 (ИНПРЕС) – С огласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), утре, 1. мај 2024 година, Денот на трудот ...
| | веќе видена | слични

Од денеска започнува еднонеделниот пролетен распуст за учениците, среда 1ви мај е неработен ден за сите граѓани, потоа следува и Велики петок, неработен ден за ...
| | веќе видена | слични

Од денес учениците се на пролетен распуст, а многу граѓани веќе си го имаат испланирано времето поради многуте неработни денови оваа и следната недела. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија денеска, на 105. седница која е во тек, ги објавува конечните резултати за распределба на мандатите за пратеници по изборни едници ...
сите 249 | | | веќе видена

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Ахмети, не губи контрола, биди смирен, терај сo мултиетничката коалиција и биди конструктивна опозиција, му порача коалицијата Вреди на лидерот на ДУИ, Али ...
сите 130 | | | веќе видена

По три часа заврши состанокот на претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) во нивното седиште во тетовска Мала Речица, по што беше најавено ...
сите 44 | | | веќе видена

„Не забораваме и на другите правци на битките, освен на Харков: Краматорск, Покровски, Кураково, јужните правци - каде и да е тешко нашите сили му пружаат ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

MOН можеби ќе го повлече решението за одработување на неработните денови за изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: