Филипче не планира да поднесе оставка, ја повика опозицијата да ја тргне политиката настрана

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за вечерва најави протест против загадениот воздух. Ќе се протестира во Скопје, Тетово, Битола, Струмица и Куманово, од 19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ да не се правдаат и да престанат до лажни изговори. 9 месеци ја лажат јавност за нови болнички капацитети за КОВИД, а Филипче со прст не мрдна. Филипче го ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ „СДСМ и Филипче не знаат и не им се работи, заемот за болниците е само изговор СДСМ да не се правдаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Венко Филипче, твоите театрални настапи кои ти ги спрема дружината за односи со јавност веќе не поминуваат, пишува на Фејсбук Гордана Димитриеска-Кочоска од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 425 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз соопшти дека ВМРО-ДПМНЕ поднело 500 амандмани за блокирање на Законот за здравствена заштита со кој треба да се регулира одењето на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче не планира да поднесе оставка, ја повика опозицијата да ја тргне политиката настрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: