Вејн

  во

  Паралелата покажува на кое ниво била првата фудбалска лига во САД во 2008-ма и сега. Едноставно нема споредба и сè, ама буквално во секој сегмент одат напред. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Судија од Тенеси се најде на удар на американската јавност откако даде свој коментар за насилствата меѓу Афроамериканците, во кој вели дека младите ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Вејн Хенеси, голманот на Кристал Палас е под истрага поради нацистички поздрав.Англискиот фудбалски сојуз ФА започна истрага против Хенеси кој пак тврди дека ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Голманот на Кристал Палас, Вејн Хенеси, си навлече проблеми откако се појави негова фотографија на социјалните мрежи, на која се гледа како упатува нацистички ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Велшанецот се обиде да се „извади“ од проблемите со кои веројатно е дека ќе се соочи, се одзва на социјалните мрежи по обвинувањата на негова адреса за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Голманот на Кристал Палас, Вејн Хенеси, си навлече проблеми откако се појави негова фотографија на социјалните мрежи, на која се гледа како упатува нацистички ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Апсењето на поранешниот капитен на англиската репрезентација Вејн Руни на аеродромот во Вашингтон во декември се случило поради неговата дезориентираност и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Секогаш оригинални и уникатни момците од ДНК – Панчо и Андреј, и овој пат во свој стил и со посебна новогодишна и божиќна честитка за сите свои фанови, ...
  сите 8 | | | веќе видена