Сител

  во

  Одговорот на прашањето колку и самите новинари поттикнуваат корупција, или дури и самите се служат со рекетарски методи, неминовно почнува со прашањето колку ...
  сите 3 | | | веќе видена

  И лекарите го кренаа гласот против алармантната загаденост на воздухот. Бараат ургентни мерки за болниците да не се полнат со пациенти. Сметаат дека ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Омилениот новинар и личен пријател на Никола Гуевски во периодот од 2011 година до 2014 година, со новинарска плата во Сител ТВ, успеал да заработи 4.000.000 ...
  | | веќе видена | слични

  Кривичниот суд ги препрати жалбите за притворот на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски до Апелација. Обжалените решенија второстепениот суд ќе ги разгледува на ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Новинарката во ТВ „Сител“, Рената Јакимовиќ во интервју за Женскимагазин.мк откри дека боледува од дијабетес од својата деветта година. Нејзината динамична ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Новинарката во ТВ „Сител“, Рената Јакимовиќ во интервју за Женскимагазин.мк откри дека боледува од дијабетес од својата деветта година. Нејзината динамична ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Граѓанските здруженија се незадоволни од одлуката на владата со 1,5 милиони евра да го решава проблемот со енормната загаденост на воздухот. Буџетот на владата ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Нема правен основ за определување притвор за Јанакиески и Божиновски, тврди нивната одбрана. Судот објави дека на Јанакиески му одредил притвор откако од ...
  сите 187 | | | веќе видена

  Протест на стотина матични лекари низ државата – Паузата ја искористија за да го искажат револтот од новите предлог договори на Фондот за здравствено ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Дете кое посетува настава во ОУ Владо Тасевски во Карпош по втор пат за осум месеци заболело од шуга. Заразната болест кај второоделенецот ја потврдија и од ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Стотина матични лекари низ државава денеска паузата ја искористија за да го искажат револтот од новите предлог договори на Фондот за здравствено осигурување ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Стотина матични лекари низ државава денеска паузата ја искористија за да го искажат револтот од новите предлог договори на Фондот за здравствено осигурување ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новинарката во ТВ „Сител“, Рената Јакимовиќ боледува од дијабетес од својата деветта година. Нејзината динамична професија бара многу посветеност, но ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На министерот за здравство Венко Филипче не му се давале пари за ангажирање на агенција за обезбедување на Клиничкиот центар, па разговарал со Радмила ...
  сите 68 | | | веќе видена