Мекејлеб

  во

  Името на Лестер Бо, Мекјелеб вечно ќе остане запаметено во историјата на македонскиот спорт. Овој човек беше предводник на македонската кошаркарска ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб потсетувајќи за деновите на настапи во репрезентативниот дрес на Македонија, во разговор за шпанските ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Екипата на Сарагоса за која настапува поранешниот македонски репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб му одржа вистинска лекција на Хувентуд и Ненад Димитријевиќ во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оние кои го испратија гостувањето на белградски Партизан во Сарагоса, клубот за кој сега настапува некогашниот македонски репрезентативец, велат дека ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Американскиот бек со македонски пасош, Лестер Бо Мекејлеб (33) се врати во шпанска Сарагоса, објавија од клубот.Кошаркарот ја заврши последната полусезона во ...
  сите 5 | | | веќе видена