Каракас

  во

  Претседателот на Венецуела нареди затворање на копнената граница на Венецуела со Бразил и се закани дека ќе ја затвори и границата со Колумбија. Претседателот ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Караванот на венецуелскиот лидер на опозицијата Хуан Гуаидо денеска се упати кон границата на Венецуела со Колумбија за решавање на ситуацијата со ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Венецуелските војници ќе останат распоредени покрај границата за да спречат кршење на територијалниот суверенитет, соопшти венецуелскиот министер за одбрана за ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро му возврати на американскиот претседател Доналд Трамп кој што порача дека „доаѓаат нови денови за Венецуела“. ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо, ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Каракас, 19 февруари 2019 (МИА) – Самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо, ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош ...
  сите 115 | | | веќе видена