Херцеговина

  во

  Во Босна и Херцеговина починаа 40 лица од здравствени компликации настанати од грип, од кои 37 на подрачјето на Република Српска. Како што соопштија ...
  сите 126 | | | веќе видена

  ММС, 08.02.2019Швајцарскиот суд во Луцерн деновиве осудил брачна двојка од Босна и Херцеговина со парична казна од 14.400 швајцарски франци, бидејќи во таа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Партиите што се собрани во Бх.блокот, по завчерашниот долгочасовен состанок, одлучија да не коалицираат со националните партии заради формирање власт на ниво ...
  сите 10 | | | веќе видена