Херцеговина

  во

  Охрид, 13. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Фудбалерите на ГФК Охрид Лихнидос, браќата близнаци Симон и Славе Маркоски ќе бидат дел од македонската репрезентација до ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вкупниот број на таканаречени борци на Исламска држава (ИД) со потекло од Западен Балкан е поголем од 1.200, според процените на безбедносните служби од Босна ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео преку писмо му честиташе на Албин Курти за премиерското место. Во писмото, Помпео се надева дека остранувањето на ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека „мини Шенген“ е намера на Србија да формира четврта Југославија и смета дека таквата идеја претставува опасност. – ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека „мини Шенген“ е намера на Србија да формира четврта Југославија и смета дека таквата идеја претставува опасност. – ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Податоците на германската Влада, доставени до парламентарна група на нејзино барање покажуваат дека Македонија е рекордер на балканската рута по бројот на ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека „Mини шенген“ е намера на Србија да формира четврта Југославија и смета дека таквата идеја претставува опасност. ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека „мини Шенген“ е намера на Србија да формира четврта Југославија и смета дека таквата идеја претставува опасност. – ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Глобалниот индекс за мир покажува безбедност во земјите во светот, а иако сликата секоја година е сè подобра, Балканот и понатаму е „жариште“ во Европа. Секоја ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека „мини Шенген” е намера на Србија да формира четврта Југославија и смета дека таквата идеја претставува опасност. – ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Бројот на мигранти на балканската рута, која води од Турција и Грција преку југоисточна Европа е значително зголемен, а индикаторите кои се релевантни за ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Во следните пет години една третина од населението на Босна и Херцеговина планира да ја напушти земјата, покажуваат резултатите од истражувањето на агенцијата ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Претставници на Република Српска ќе го стопираат донесувањето одлуки во заедничките институции сè додека не се донесе новиот закон за Уставниот суд, најави ...
  сите 54 | | | веќе видена