Херцеговина

  во

  Медиумската писменост е само парче од новата концепција за основно образование која треба да почне да се имплементира во учебната 2021/2022 година. Нема да се ...
  сите 144 | | | веќе видена

  Пациент во БиХ преживеал клиничка смрт и по 93 дена го победил коронавирусот. Златко Анѓелиќ(50) од Кисељак оздравел од Ковид-19 по 93 дена минати во болница, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјавил дека неговата земја одлучно се противи на промени во Дејтонскиот договор, освен на оние кои би ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Неодамнешното објавено истражување на женевскиот институт за меѓународни и развојни студии „Смол армс сурвеј“, во својата последна анализа заклучува дека од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Првиот глобален Извештај за влијанието на половните возила врз животната средина „Половни возила и животната средина“ на Програмата на Обединетите Нации за ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Владата на вчерашната седница го задолжи министерот за здравство, Венко да го потпише и имплементира Посебниот договор за јавна набавка на лекот Veklury, ...
  сите 266 | | | веќе видена

  Бојкотот на француските производи станува сè пошироко распространет во земјите од исламскиот свет, по изјавите на францускиот претседател Емануел Макрон за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Бојкотот на француските производи станува сè пошироко распространет во земјите од исламскиот свет, по изјавите на францускиот претседател Емануел Макрон за ...
  сите 12 | | | веќе видена