Херцеговина

  во

  Луѓето од Северна Македонија, Србија, Црна Гора, Косово, Албанија и Босна и Херцеговина во просек чекаат над една година за да се пријават за работна виза во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Грчката полиција соопшти дека осомничениот за нападите во двете џамии во Нов Зеланд, Брентон Харисон Тарант престојувал на грчките острови Крит и Санторини, и ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Луѓето од Северна Македонија, Србија, Црна Гора, Косово, Албанија и Босна и Херцеговина во просек чекаат над една година за да се пријават за работна виза во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Британскиот портал cable.co.uk ја истражува цената на мобилните интернет гигабајти во светот, а анализата на 6.313 мобилни интернет-пакети во 230 земји покажа ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Финансиските иновации поттикнати од финтек-компаниите во основа водат до подобри и поконкурентни финансиски услуги, а истовремено поттикнуваат поголема ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Безмалку три децении односите меѓу Република Македонија (по ново РСМ) и Република Грција (РГ) беа оптоварени со еден ирационален и апсурден спор за името на ...
  | | веќе видена

  Луѓето од нашата земја, од Србија, Црна Гора, Косово, Албанија и од Босна и Херцеговина во просек чекаат над една година за да се пријават за работна виза за ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Грчките власти соопштија каде престојувал напаѓачот од Нов Зеланд. Грчката полиција информираше дека Брентон Харисон Тарант престојувал на грчките острови ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Грчката полиција соопшти дека осомничениот за нападите во двете џамии во Нов Зеланд, Брентон Харисон Тарант престојувал на грчките острови Крит и Санторини, и ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Се појави видео снимено во Северна Кореја на кое војници пеат песна на српски јазик со која се величи Радован Караџиќ. Караџиќ е српски психијатар,поет и ...
  сите 174 | | | веќе видена

  По три години жалбeна постапака, Жалбениот совет од механизмот за кривични судови во Хаг (наследник на Хашкиот трибунал), во среда на 20 март ќе ја изрече ...
  сите 174 | | | веќе видена

  По три години жалбeна постапака, Жалбениот совет од механизмот за кривични судови во Хаг (наследник на Хашкиот трибунал), во среда на 20 март ќе ја изрече ...
  сите 174 | | | веќе видена