Грци

  во

  Пред 40 години се случи најголемото колективно самоубиство во поновата историја, таканаречениот Џонстаун масакр каде што околу 900 луѓе, меѓу кои и стотина ...
  | | веќе видена

  Грчката полиција се судри со демонстрантите во Атина, каде луѓето се собраа поради годишнината од насилните протести од 1973 година, после кои од власт била ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Околу 10.000 лица продефилираа до американската амбасада во Атина, а многумина Грци сметаат дека токму САД и помогнале во седумгодишната воена диктатура на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Грчката полиција се судри со демонстраните во Атина, каде луѓето се собраа на годишнината од насилните протести во 1973 година после кои е соборена воената ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Грчката полиција се судри со демонстранти во Атина вчера на одбележувањето на 45 годишнината од насилните протести во 1973 година, по кои беше соборена воената ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Грчката полиција се судри со демонстрантите во центарот на Атина, каде илјадници луѓе се собраа поради годишнината од наслните протести во 1973.година по кои ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Грчката полиција се судри со демонстраните во Атина, каде луѓето се собраа на годишнината од насилните протести во 1973 година после кои е соборена воената ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во последно време во Грција секој поголем собир, трибина, дебата за Договорот од Преспа е проследен со протести и летоци на т.н. птоломејски Македонци. Според ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Речиси никој од нас не е роден во оној хороскопски знак во кој мисли дека е роден, затоа што податоците во астролошкиот календар не се променети во согласност ...
  сите 13 | | | веќе видена

  За иднината на Европа преку дијалог со граѓаните на онлајн платформа и прашалник спроведен од мај до ноември годинава, дебатираа алтернативниот шеф на грчката ...
  сите 18 | | | веќе видена

  За иднината на Европа преку дијалог со граѓаните на онлајн платформа и прашалник спроведен од мај до ноември годинава, дебатираа алтернативниот шеф на грчката ...
  сите 18 | | | веќе видена

  За иднината на Европа преку дијалог со граѓаните на онлајн платформа и прашалник спроведен од мај до ноември годинава, дебатираа алтернативниот шеф на грчката ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Група што им помогнала на повеќе од 15.000 бегалци и мигранти да влезат во Европа, била снимена како признава дека системски ги обучувала барателите на азил ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Два нови контролни пункта, Деринија и Лефка-Аплики, првпат по осум години, се отворени денеска меѓу северниот и јужниот дел на Кипар. Потегот го поздрави ...
  сите 4 | | | веќе видена