Галакси

  во

  Лос Анџелес прави јуриш кон лидерската позиција на табелата од Западната конференција, а ноќеска ја запиша петтата последователна победа со 4-0 над Сан Хозе. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Гремио – Палмеирас (02:30ч – Копа Либертадорес, четвртфинале прв натпревар) Ова е едно од двете бразилски четвртфинални парови, што значи дека најмалку две ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Поранешниот англиски фудбалски репрезентативец Ешло Кол, кој во текот на кариерата впиша 107 настапи, во неделата објави дека ја завршува играчката кариера на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Шведскиот фудбалски интернационалец, Златан Ибрахимовиќ не се случува често да упати комплименти кон друг фудбалер, па затоа неговата пофалба би требало многу ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Гремио – Атлетико Паранаенсе (02.30 часот) Ова е прв меч од полуфиналето на бразилскиот Куп. Нападот на домашните е предводен од Евертон кој блескаше на Копа ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Полноќниот експрес задоцни за 180 секунди на патот до добитен тикет со коефициент малку поголем од 43. Во последното издание на нашата редовна содржина, во ...
  сите 15 | | | веќе видена