Дон

  во

  Поглаварот на Католичката црква на Косово, Дон Љуш Ѓерѓи отворено се спротивстави на идејата за корекции на границата меѓу Косово и Србија, за што се залагаат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  „Новинарот на Телевизијата БН, Владимир Ковачевиќ синоќа е физички нападнат во Бања Лука, а поради здобиените повреди побарал медицинска помош“. „Зачудени сме ...
  сите 50 | | | веќе видена

  „Новинарот на Телевизијата БН, Владимир Ковачевиќ синоќа е физички нападнат во Бања Лука, а поради здобиените повреди побарал медицинска помош“. „Зачудени сме ...
  сите 50 | | | веќе видена

  „Новинарот на Телевизијата БН, Владимир Ковачевиќ синоќа е физички нападнат во Бања Лука, а поради здобиените повреди побарал медицинска помош“. „Зачудени сме ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Единаесетгодишно момче го избегнало најлошото, откако пробал да повтори предизвик што го видел на „Јутјуб“. Тајлер Брум се онесвестил додека со голема брзина ...
  сите 2 | | | веќе видена

  11-годишно момче за малку ќе умрело, пробувајќи да повтори трик од Јутјуб. Тајлер Брум се онесвестил додека со голема брзина се вртел на вртелешката во паркот, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Мицкоски се определи за најприземната одлука што може да ја донесе еден неук политичар, кој сака да стане лидер, а нема став по ...
  сите 3 | | | веќе видена