Битола

  во

  Битолското здружение „Персеида“ денеска соопшти дека јавно протестира и е огорчено од обидот на Европската комисија за бришење на македонскиот идентитет. На ...
  | | веќе видена

  Павле Т. (64) од Прилеп загинал, откако паднал од скала при берење јаболка во Селото Прилепец. Според СВР Битола, починатиот го берел манастирскиот овоштарник ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денес филмот се уназади и стана смешен, едно големо брзодвижечко бегство. Речиси како да сте пијани. Денес најмногу се гледаат токму филмови за бегство, во кои ...
  | | веќе видена

  На 32. издание на „Браќа Манаки“, поради големо интересирање, Данте Спиноти одржа две мастер-класи, а Мики Манојловиќ оствари неверојатна комуникација со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Електронски катастар „До крајот на јуни 2012 електронскиот катастар мора да биде воведен во сите градови каде што има катастарски одделенија“, изјави вчера ...
  сите 10 | | | веќе видена